
pc Black And Antique Black Bar Chair By Homeroots
Get things going in your bar area with our armless bar chair set. We creatively fashioned this piece to add a contemporary look and style to your game or bar space. Featuring a metal frame, low slatted back and complemented by an upholstered seat in black faux leather.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 20in W x 19in D x 41in H |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Black PU & Antique Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285735 |
| Product UPC: | 689211807464 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Black Bar Chair |
| Black Antique Black Bar Chair |
| Black Bar Chair |
| 19 41 2Pc Black Antique |
| 2Pc Black Antique Black Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $320.45
-65%$320.45
$112.16More Images



pc Black And Antique Black Bar Chair By Homeroots
Get things going in your bar area with our armless bar chair set. We creatively fashioned this piece to add a contemporary look and style to your game or bar space. Featuring a metal frame, low slatted back and complemented by an upholstered seat in black faux leather.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 20in W x 19in D x 41in H |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Black PU & Antique Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285735 |
| Product UPC: | 689211807464 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Black Bar Chair |
| Black Antique Black Bar Chair |
| Black Bar Chair |
| 19 41 2Pc Black Antique |
| 2Pc Black Antique Black Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get things going in your bar area with our armless bar chair set. We creatively fashioned this piece to add a contemporary look and style to your game or bar space. Featuring a metal frame, low slatted back and complemented by an upholstered seat in black faux leather.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 20in W x 19in D x 41in H |
| Product Material: | Polyurethane Foam |
| Product Color: | Black PU & Antique Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285735 |
| Product UPC: | 689211807464 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Black Bar Chair |
| Black Antique Black Bar Chair |
| Black Bar Chair |
| 19 41 2Pc Black Antique |
| 2Pc Black Antique Black Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























