
Paper Mache Vases Set Of 3 By Kalalou
Set your sights on this set of three paper mache vases. One has handles, and all three have carved details that set them apart. This set, made in India, makes a great gift separated or together.
Specifications
| Product Dimension: | 14" H |
| Product Material: | Paper Mache |
| Product Finish: | White-washed |
| Product Color: | White |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NCRC1039 |
| Product UPC: | 8416281103547 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. One Each Size/Style. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $137.95
-65%$137.95
$48.28More Images



Paper Mache Vases Set Of 3 By Kalalou
Set your sights on this set of three paper mache vases. One has handles, and all three have carved details that set them apart. This set, made in India, makes a great gift separated or together.
Specifications
| Product Dimension: | 14" H |
| Product Material: | Paper Mache |
| Product Finish: | White-washed |
| Product Color: | White |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NCRC1039 |
| Product UPC: | 8416281103547 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. One Each Size/Style. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Set your sights on this set of three paper mache vases. One has handles, and all three have carved details that set them apart. This set, made in India, makes a great gift separated or together.
Specifications
| Product Dimension: | 14" H |
| Product Material: | Paper Mache |
| Product Finish: | White-washed |
| Product Color: | White |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NCRC1039 |
| Product UPC: | 8416281103547 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. One Each Size/Style. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























