
Paper Mache Deer Christmas Ornament By Kalalou
These paper mache deer ornaments are a treasure. Hang these with your beloved or send them as gifts. Made in India, this box of six delivers cheer to all your deer-ly loved ones.
Specifications
| Product Dimension: | 3" L x 1" W x 2" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Paper Mache/Jute |
| Product Finish: | Textured |
| Product SKU: | NHT1003 |
| Product UPC: | 8416281103624 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 6 pieces. All the same. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Paper Mache Deer Christmas Ornament By Kalalou
These paper mache deer ornaments are a treasure. Hang these with your beloved or send them as gifts. Made in India, this box of six delivers cheer to all your deer-ly loved ones.
Specifications
| Product Dimension: | 3" L x 1" W x 2" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Paper Mache/Jute |
| Product Finish: | Textured |
| Product SKU: | NHT1003 |
| Product UPC: | 8416281103624 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 6 pieces. All the same. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These paper mache deer ornaments are a treasure. Hang these with your beloved or send them as gifts. Made in India, this box of six delivers cheer to all your deer-ly loved ones.
Specifications
| Product Dimension: | 3" L x 1" W x 2" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Paper Mache/Jute |
| Product Finish: | Textured |
| Product SKU: | NHT1003 |
| Product UPC: | 8416281103624 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 6 pieces. All the same. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























