
Paper Mache Bear Christmas Ornament By Kalalou
Polar bear ornaments made of paper mache in India make the perfect gift. Decorate your tree with this box of six or add one to your winter wonderland. Gift a set to that bear-y special niece or nephew as a holiday treat.
Specifications
| Product Dimension: | 3.5" L x 1" W x 2" H |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Paper Mache/Cotton String |
| Product Finish: | Brown-washed |
| Product SKU: | NHT1004 |
| Product UPC: | 8416281103634 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 6 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Paper Mache Bear Christmas Ornament By Kalalou
Polar bear ornaments made of paper mache in India make the perfect gift. Decorate your tree with this box of six or add one to your winter wonderland. Gift a set to that bear-y special niece or nephew as a holiday treat.
Specifications
| Product Dimension: | 3.5" L x 1" W x 2" H |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Paper Mache/Cotton String |
| Product Finish: | Brown-washed |
| Product SKU: | NHT1004 |
| Product UPC: | 8416281103634 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 6 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Polar bear ornaments made of paper mache in India make the perfect gift. Decorate your tree with this box of six or add one to your winter wonderland. Gift a set to that bear-y special niece or nephew as a holiday treat.
Specifications
| Product Dimension: | 3.5" L x 1" W x 2" H |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Paper Mache/Cotton String |
| Product Finish: | Brown-washed |
| Product SKU: | NHT1004 |
| Product UPC: | 8416281103634 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 6 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























