
Paloma Cottage White Bookcase By Homeroots
With its open quatrefoil sides, two shelves and open back , this timeless and traditional classic bookcase brings heirloom appeal to the office or living room.
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 30" W x 13" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 389572 |
| Product UPC: | 4512822874814 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $295.03
-65%$295.03
$103.26More Images





Paloma Cottage White Bookcase By Homeroots
With its open quatrefoil sides, two shelves and open back , this timeless and traditional classic bookcase brings heirloom appeal to the office or living room.
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 30" W x 13" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 389572 |
| Product UPC: | 4512822874814 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its open quatrefoil sides, two shelves and open back , this timeless and traditional classic bookcase brings heirloom appeal to the office or living room.
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 30" W x 13" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 389572 |
| Product UPC: | 4512822874814 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























