
Paloma Chocolate Brown Bookcase By Homeroots
With its open quatrefoil sides, two shelves and open back, this timeless, classic bookcase brings heirloom appeal to the office or living room. Features a rich dark Chocolate finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 30" W x 13" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 389571 |
| Product UPC: | 4512822874807 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $295.03
-65%$295.03
$103.26More Images





Paloma Chocolate Brown Bookcase By Homeroots
With its open quatrefoil sides, two shelves and open back, this timeless, classic bookcase brings heirloom appeal to the office or living room. Features a rich dark Chocolate finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 30" W x 13" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 389571 |
| Product UPC: | 4512822874807 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its open quatrefoil sides, two shelves and open back, this timeless, classic bookcase brings heirloom appeal to the office or living room. Features a rich dark Chocolate finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 30" W x 13" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 389571 |
| Product UPC: | 4512822874807 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























