
Pale Green Crosshatch Accent Storage Cabinet By Homeroots
Add a fashionable storage and organization rockstar to your decor with the Pale Green Crosshatch Accent Storage Cabinet. This tall and narrow cabinet gives lots of storage and display options in a small footprint. This accent piece includes a square cubby space and a cabinet to help keep clutter at bay. The door of the cabinet has a neat crosshatch diamond design and features a modern gold finish door pull. This two-tier cabinet will be great for your small space areas including apartments, bathrooms, hallways, office, dorm rooms or anywhere you or need to tuck in a little extra storage and display. 41.5" x 15" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 41.5in H |
| Product Material: | Eng Wood, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mint finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100053 |
| Product SKU: | 401690 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Green Crosshatch Accent Storage Cabinet |
| Crosshatch Accent Storage Cabinet |
| Pale Green Crosshatch Accent Storage |
| Green Crosshatch Accent Storage |
| Accent Storage Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $177.71
-65%$177.71
$62.20More Images








Pale Green Crosshatch Accent Storage Cabinet By Homeroots
Add a fashionable storage and organization rockstar to your decor with the Pale Green Crosshatch Accent Storage Cabinet. This tall and narrow cabinet gives lots of storage and display options in a small footprint. This accent piece includes a square cubby space and a cabinet to help keep clutter at bay. The door of the cabinet has a neat crosshatch diamond design and features a modern gold finish door pull. This two-tier cabinet will be great for your small space areas including apartments, bathrooms, hallways, office, dorm rooms or anywhere you or need to tuck in a little extra storage and display. 41.5" x 15" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 41.5in H |
| Product Material: | Eng Wood, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mint finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100053 |
| Product SKU: | 401690 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Green Crosshatch Accent Storage Cabinet |
| Crosshatch Accent Storage Cabinet |
| Pale Green Crosshatch Accent Storage |
| Green Crosshatch Accent Storage |
| Accent Storage Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a fashionable storage and organization rockstar to your decor with the Pale Green Crosshatch Accent Storage Cabinet. This tall and narrow cabinet gives lots of storage and display options in a small footprint. This accent piece includes a square cubby space and a cabinet to help keep clutter at bay. The door of the cabinet has a neat crosshatch diamond design and features a modern gold finish door pull. This two-tier cabinet will be great for your small space areas including apartments, bathrooms, hallways, office, dorm rooms or anywhere you or need to tuck in a little extra storage and display. 41.5" x 15" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 41.5in H |
| Product Material: | Eng Wood, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mint finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100053 |
| Product SKU: | 401690 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Green Crosshatch Accent Storage Cabinet |
| Crosshatch Accent Storage Cabinet |
| Pale Green Crosshatch Accent Storage |
| Green Crosshatch Accent Storage |
| Accent Storage Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























