
Owen Industrial Chic Console Cabinet By Homeroots
This riveting Industrial Chic Console Cabinet is impressive both in form and function. Forged from iron, it features four storage cabinets with a shelf behind each door for ample storage. Its rugged black iron finish with rivet detailing is an inspired addition in a loft living or office space.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 62.25in W x 19in D x 30.25in H |
| Product Material: | Iron |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876375 |
| Product SKU: | 389724 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Owen Industrial Chic Console Cabinet |
| Industrial Chic Console Cabinet |
| Owen Industrial Chic Console |
| Chic Console Cabinet |
| Industrial Chic Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Owen Industrial Chic Console Cabinet By Homeroots
This riveting Industrial Chic Console Cabinet is impressive both in form and function. Forged from iron, it features four storage cabinets with a shelf behind each door for ample storage. Its rugged black iron finish with rivet detailing is an inspired addition in a loft living or office space.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 62.25in W x 19in D x 30.25in H |
| Product Material: | Iron |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876375 |
| Product SKU: | 389724 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Owen Industrial Chic Console Cabinet |
| Industrial Chic Console Cabinet |
| Owen Industrial Chic Console |
| Chic Console Cabinet |
| Industrial Chic Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This riveting Industrial Chic Console Cabinet is impressive both in form and function. Forged from iron, it features four storage cabinets with a shelf behind each door for ample storage. Its rugged black iron finish with rivet detailing is an inspired addition in a loft living or office space.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 62.25in W x 19in D x 30.25in H |
| Product Material: | Iron |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876375 |
| Product SKU: | 389724 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Owen Industrial Chic Console Cabinet |
| Industrial Chic Console Cabinet |
| Owen Industrial Chic Console |
| Chic Console Cabinet |
| Industrial Chic Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























