
Oval Wooden Cocktail Table With Glass Insert And Open Shelf, Espresso Brown By Benzara
Add a transitional flair to your existing decor setting by bringing in this Cocktail Table which comes with oval glass topping and offers an open shelf. Supported on flared legs, it is constructed sturdily from the combination of solid wood, veneer and engineered wood.
Specifications
| Product Dimensions: | 18 H x 32 W x 51.75 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer, Engineered Wood and Glass |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM219905 |
| Product UPC: | 192551474086 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Cocktail Table |
| Comes with an oval top |
| Glass insert on the top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $704.57
-65%$704.57
$246.60More Images




Oval Wooden Cocktail Table With Glass Insert And Open Shelf, Espresso Brown By Benzara
Add a transitional flair to your existing decor setting by bringing in this Cocktail Table which comes with oval glass topping and offers an open shelf. Supported on flared legs, it is constructed sturdily from the combination of solid wood, veneer and engineered wood.
Specifications
| Product Dimensions: | 18 H x 32 W x 51.75 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer, Engineered Wood and Glass |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM219905 |
| Product UPC: | 192551474086 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Cocktail Table |
| Comes with an oval top |
| Glass insert on the top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a transitional flair to your existing decor setting by bringing in this Cocktail Table which comes with oval glass topping and offers an open shelf. Supported on flared legs, it is constructed sturdily from the combination of solid wood, veneer and engineered wood.
Specifications
| Product Dimensions: | 18 H x 32 W x 51.75 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer, Engineered Wood and Glass |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM219905 |
| Product UPC: | 192551474086 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Cocktail Table |
| Comes with an oval top |
| Glass insert on the top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























