
Oval White Marble Top and Black Metal Base Coffee Table w Wood Shelf By Homeroots
Featuring An Exuberant, Crackled White, Elliptical Marble Top, The Larkin I Is A Spectacular Coffee Table That Is Guaranteed To Add A Touch Of Posh To Your Space. In Addition To The Ritzy Top, It Also Flaunts A Naturally Polished, Mango Wood Shelf That Can Host Items Like Media Accessories, Books And More. The Top And Shelf Are Stacked And Supported By A Four-Legged, Matte-Black Polished Solid Iron Frame That Not Only Stabilizes The Table To Perfection But Also Adds To The Visuals Of This Piece. With A Juxtaposition Of Premium Materials And Complementing Finishes, The Larkin I Fits Perfectly In Spaces Based On The Modern And Enduring Elegance Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 48in D x 16in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376280 |
| Product UPC: | 4512822894980 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Base Coffee Table |
| Coffee Table Wood Shelf |
| Oval White Marble |
| Base Coffee Table Wood |
| Metal Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,788.65
-65%$1,788.65
$626.03More Images



Oval White Marble Top and Black Metal Base Coffee Table w Wood Shelf By Homeroots
Featuring An Exuberant, Crackled White, Elliptical Marble Top, The Larkin I Is A Spectacular Coffee Table That Is Guaranteed To Add A Touch Of Posh To Your Space. In Addition To The Ritzy Top, It Also Flaunts A Naturally Polished, Mango Wood Shelf That Can Host Items Like Media Accessories, Books And More. The Top And Shelf Are Stacked And Supported By A Four-Legged, Matte-Black Polished Solid Iron Frame That Not Only Stabilizes The Table To Perfection But Also Adds To The Visuals Of This Piece. With A Juxtaposition Of Premium Materials And Complementing Finishes, The Larkin I Fits Perfectly In Spaces Based On The Modern And Enduring Elegance Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 48in D x 16in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376280 |
| Product UPC: | 4512822894980 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Base Coffee Table |
| Coffee Table Wood Shelf |
| Oval White Marble |
| Base Coffee Table Wood |
| Metal Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring An Exuberant, Crackled White, Elliptical Marble Top, The Larkin I Is A Spectacular Coffee Table That Is Guaranteed To Add A Touch Of Posh To Your Space. In Addition To The Ritzy Top, It Also Flaunts A Naturally Polished, Mango Wood Shelf That Can Host Items Like Media Accessories, Books And More. The Top And Shelf Are Stacked And Supported By A Four-Legged, Matte-Black Polished Solid Iron Frame That Not Only Stabilizes The Table To Perfection But Also Adds To The Visuals Of This Piece. With A Juxtaposition Of Premium Materials And Complementing Finishes, The Larkin I Fits Perfectly In Spaces Based On The Modern And Enduring Elegance Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 48in D x 16in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376280 |
| Product UPC: | 4512822894980 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Base Coffee Table |
| Coffee Table Wood Shelf |
| Oval White Marble |
| Base Coffee Table Wood |
| Metal Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























