
Oval Shaped Frameless Mirror By Homeroots
This piece is all mirror. No frame, no decoration, no finishes. Just its simple, beautiful self. It is an oval with a simple beveled edge. Alone or in multiples, the frameless mirror is a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box in either a horizontal or vertical orientation! Other frameless sizes and shapes are available.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384174 |
| Product UPC: | 4512822758954 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Oval Shaped Frameless Mirror By Homeroots
This piece is all mirror. No frame, no decoration, no finishes. Just its simple, beautiful self. It is an oval with a simple beveled edge. Alone or in multiples, the frameless mirror is a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box in either a horizontal or vertical orientation! Other frameless sizes and shapes are available.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384174 |
| Product UPC: | 4512822758954 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This piece is all mirror. No frame, no decoration, no finishes. Just its simple, beautiful self. It is an oval with a simple beveled edge. Alone or in multiples, the frameless mirror is a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box in either a horizontal or vertical orientation! Other frameless sizes and shapes are available.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384174 |
| Product UPC: | 4512822758954 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























