
Ornette Contemporary Style Arm Chair, Espresso-Set Of 2 By Benzara
This Elegant Contemporary Style Arm Chair Will Be A Perfect Fit For AnyDecor Style. It Looks Subtle And Sophisticated. It Is Built In Wood And Has A Beautiful Linen Like Gray Fabric On Its Backrest And Seat. Combine It With A Table And Its Good To Go.
Specifications
| Product Dimensions: | 43.63 H x 23.38 W x 32.75 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Solid Wood Wood Veneer |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123077 |
| Product UPC: | 842822160612 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| It has nailhead trim sides. |
| It looks stylish and sphisticated. |
| Blends with allDecor styles |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,390.43
-65%$1,390.43
$486.65More Images


Ornette Contemporary Style Arm Chair, Espresso-Set Of 2 By Benzara
This Elegant Contemporary Style Arm Chair Will Be A Perfect Fit For AnyDecor Style. It Looks Subtle And Sophisticated. It Is Built In Wood And Has A Beautiful Linen Like Gray Fabric On Its Backrest And Seat. Combine It With A Table And Its Good To Go.
Specifications
| Product Dimensions: | 43.63 H x 23.38 W x 32.75 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Solid Wood Wood Veneer |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123077 |
| Product UPC: | 842822160612 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| It has nailhead trim sides. |
| It looks stylish and sphisticated. |
| Blends with allDecor styles |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Elegant Contemporary Style Arm Chair Will Be A Perfect Fit For AnyDecor Style. It Looks Subtle And Sophisticated. It Is Built In Wood And Has A Beautiful Linen Like Gray Fabric On Its Backrest And Seat. Combine It With A Table And Its Good To Go.
Specifications
| Product Dimensions: | 43.63 H x 23.38 W x 32.75 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Solid Wood Wood Veneer |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123077 |
| Product UPC: | 842822160612 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| It has nailhead trim sides. |
| It looks stylish and sphisticated. |
| Blends with allDecor styles |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























