
Ornette Contemporary Side Chair, Set Of 2 By Benzara
Lighten Up Any Dining Room Without Compromising Formal Elegance. This Unique Set Of 2 Side Chair Has A Nailhead Trim With Espresso Finish Legs . Made By Solid Wood,Wood Veneer,Others, In A Beautiful Contemporary Style .
Specifications
| Product Dimensions: | 43.63 H x 32.75 W x 23.38 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Solid Wood Wood Veneer |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123811 |
| Product UPC: | 842822152556 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contemporary Style |
| Great in style and comfort |
| Nailhead Trim |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,321.84
-65%$1,321.84
$462.64More Images






Ornette Contemporary Side Chair, Set Of 2 By Benzara
Lighten Up Any Dining Room Without Compromising Formal Elegance. This Unique Set Of 2 Side Chair Has A Nailhead Trim With Espresso Finish Legs . Made By Solid Wood,Wood Veneer,Others, In A Beautiful Contemporary Style .
Specifications
| Product Dimensions: | 43.63 H x 32.75 W x 23.38 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Solid Wood Wood Veneer |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123811 |
| Product UPC: | 842822152556 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contemporary Style |
| Great in style and comfort |
| Nailhead Trim |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Lighten Up Any Dining Room Without Compromising Formal Elegance. This Unique Set Of 2 Side Chair Has A Nailhead Trim With Espresso Finish Legs . Made By Solid Wood,Wood Veneer,Others, In A Beautiful Contemporary Style .
Specifications
| Product Dimensions: | 43.63 H x 32.75 W x 23.38 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Solid Wood Wood Veneer |
| Product Color: | Espresso |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123811 |
| Product UPC: | 842822152556 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contemporary Style |
| Great in style and comfort |
| Nailhead Trim |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























