
Ornate Rattan Framed Mirror By Kalalou
This rectangular mirror with an intricately carved and curled frame inspires awe. Made in Indonesia, this piece can stand alone in any room. Coordinate it with other wooden pieces or make it a focal point.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 36" L x 1.5" W x 44" H |
| Product Color: | Natural |
| Product Material: | Glass/Metal |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Traditional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DBA1005 |
| Product UPC: | 841628194951 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $237.95
-65%$237.95
$83.28More Images

Ornate Rattan Framed Mirror By Kalalou
This rectangular mirror with an intricately carved and curled frame inspires awe. Made in Indonesia, this piece can stand alone in any room. Coordinate it with other wooden pieces or make it a focal point.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 36" L x 1.5" W x 44" H |
| Product Color: | Natural |
| Product Material: | Glass/Metal |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Traditional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DBA1005 |
| Product UPC: | 841628194951 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This rectangular mirror with an intricately carved and curled frame inspires awe. Made in Indonesia, this piece can stand alone in any room. Coordinate it with other wooden pieces or make it a focal point.
Specifications
| Product Type: | Mirror |
| Product Dimension: | 36" L x 1.5" W x 44" H |
| Product Color: | Natural |
| Product Material: | Glass/Metal |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Traditional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DBA1005 |
| Product UPC: | 841628194951 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























