
Origami Lion Head Wall Decoration By Homeroots
This origami lions head is hand-shaped using quality resin while maintaining the original origamis look. This creative piece is very attractive with its subtle colors of dark, light gray, and white. It will make a perfect unique wall-hanging piece for any home or office.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 11.5" W x 9.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Wood / Iron |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364252 |
| Product UPC: | 4512839553429 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $87.94
-65%$87.94
$30.78More Images





Origami Lion Head Wall Decoration By Homeroots
This origami lions head is hand-shaped using quality resin while maintaining the original origamis look. This creative piece is very attractive with its subtle colors of dark, light gray, and white. It will make a perfect unique wall-hanging piece for any home or office.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 11.5" W x 9.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Wood / Iron |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364252 |
| Product UPC: | 4512839553429 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This origami lions head is hand-shaped using quality resin while maintaining the original origamis look. This creative piece is very attractive with its subtle colors of dark, light gray, and white. It will make a perfect unique wall-hanging piece for any home or office.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 11.5" W x 9.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Wood / Iron |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364252 |
| Product UPC: | 4512839553429 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























