
Oregon Barstool - Set of 2 Black By LumiSource - B30-OREGON BKNA2
Versatile and stylish with an industrial feel, the LumiSource Oregon Bar Stools will take your space from drab to fab! Use for everyday seating at your bar area or as extra guest seating. Built to last, the Oregon Bar Stool is strong, yet lightweight, constructed from steel and wood. You'll love the contemporary vibe combined with the industrial charm.
Specifications
| Product Dimensions | 30 H x 17.5 W x 17.5 L |
| Seat To Floor | 30" |
| Seat Depth | 12.25" |
| Inside Seat Width | 12.25" |
| Seat To Footrest | 18" |
| Product Material: | Painted Steel, Wood |
| Product Color: | Black Steel, Natural Wood |
| Product SKU: | B30-OREGON BKNA2 |
| Product UPC: | 681144111922 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed bar height |
| Sturdy metal and wood construction |
| Stackable design |
| Includes two bar stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $200.00
-65%$200.00
$70.00More Images















Oregon Barstool - Set of 2 Black By LumiSource - B30-OREGON BKNA2
Versatile and stylish with an industrial feel, the LumiSource Oregon Bar Stools will take your space from drab to fab! Use for everyday seating at your bar area or as extra guest seating. Built to last, the Oregon Bar Stool is strong, yet lightweight, constructed from steel and wood. You'll love the contemporary vibe combined with the industrial charm.
Specifications
| Product Dimensions | 30 H x 17.5 W x 17.5 L |
| Seat To Floor | 30" |
| Seat Depth | 12.25" |
| Inside Seat Width | 12.25" |
| Seat To Footrest | 18" |
| Product Material: | Painted Steel, Wood |
| Product Color: | Black Steel, Natural Wood |
| Product SKU: | B30-OREGON BKNA2 |
| Product UPC: | 681144111922 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed bar height |
| Sturdy metal and wood construction |
| Stackable design |
| Includes two bar stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Versatile and stylish with an industrial feel, the LumiSource Oregon Bar Stools will take your space from drab to fab! Use for everyday seating at your bar area or as extra guest seating. Built to last, the Oregon Bar Stool is strong, yet lightweight, constructed from steel and wood. You'll love the contemporary vibe combined with the industrial charm.
Specifications
| Product Dimensions | 30 H x 17.5 W x 17.5 L |
| Seat To Floor | 30" |
| Seat Depth | 12.25" |
| Inside Seat Width | 12.25" |
| Seat To Footrest | 18" |
| Product Material: | Painted Steel, Wood |
| Product Color: | Black Steel, Natural Wood |
| Product SKU: | B30-OREGON BKNA2 |
| Product UPC: | 681144111922 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed bar height |
| Sturdy metal and wood construction |
| Stackable design |
| Includes two bar stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























