
Orange Zinnia Flower Wall Art By Homeroots
This oversized graphic Orange Zinnia Flower Wall Art is unique and refreshing for your space. This solo flower design with a slight French flair is printed directly onto distressed wood panels that include knots and other imperfections to enhance the vintage look and feel of this casually elegant piece. The distressed and faded colors make this vintage style botanical wall art a beautiful addition to any kitchen, living room, bedroom, or entrance way. 15" x 26" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 26" W x 2" D |
| Product Color: | Orange |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401556 |
| Product UPC: | 808230098718 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $82.86
-65%$82.86
$29.00More Images


Orange Zinnia Flower Wall Art By Homeroots
This oversized graphic Orange Zinnia Flower Wall Art is unique and refreshing for your space. This solo flower design with a slight French flair is printed directly onto distressed wood panels that include knots and other imperfections to enhance the vintage look and feel of this casually elegant piece. The distressed and faded colors make this vintage style botanical wall art a beautiful addition to any kitchen, living room, bedroom, or entrance way. 15" x 26" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 26" W x 2" D |
| Product Color: | Orange |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401556 |
| Product UPC: | 808230098718 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This oversized graphic Orange Zinnia Flower Wall Art is unique and refreshing for your space. This solo flower design with a slight French flair is printed directly onto distressed wood panels that include knots and other imperfections to enhance the vintage look and feel of this casually elegant piece. The distressed and faded colors make this vintage style botanical wall art a beautiful addition to any kitchen, living room, bedroom, or entrance way. 15" x 26" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 26" W x 2" D |
| Product Color: | Orange |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401556 |
| Product UPC: | 808230098718 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























