
Open Tubular Frame Metal Queen Bed Black By Benzara
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen size Bed. Featuring open frame tubular steel construction, it showcases hand finished antique details and is complemented with quatrefoil motif details on the headboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 63.75 H x 84.75 W x 52 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230416 |
| Product UPC: | 192551561915 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Matte black finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,072.43
-65%$1,072.43
$375.35More Images




Open Tubular Frame Metal Queen Bed Black By Benzara
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen size Bed. Featuring open frame tubular steel construction, it showcases hand finished antique details and is complemented with quatrefoil motif details on the headboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 63.75 H x 84.75 W x 52 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230416 |
| Product UPC: | 192551561915 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Matte black finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen size Bed. Featuring open frame tubular steel construction, it showcases hand finished antique details and is complemented with quatrefoil motif details on the headboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 63.75 H x 84.75 W x 52 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230416 |
| Product UPC: | 192551561915 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Matte black finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























