
Open Frame Scroll Design Metal Queen Bed Dark Bronze By Benzara
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen Bed. Featuring open frame tubular construction, it showcases dark bronze powder coated finish complemented with intertwined scrollwork on the headboard and footboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 62.5 H x 83.5 W x 55 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230408 |
| Product UPC: | 192551561830 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Dark bronze finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,197.14
-65%$1,197.14
$419.00More Images




Open Frame Scroll Design Metal Queen Bed Dark Bronze By Benzara
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen Bed. Featuring open frame tubular construction, it showcases dark bronze powder coated finish complemented with intertwined scrollwork on the headboard and footboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 62.5 H x 83.5 W x 55 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230408 |
| Product UPC: | 192551561830 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Dark bronze finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen Bed. Featuring open frame tubular construction, it showcases dark bronze powder coated finish complemented with intertwined scrollwork on the headboard and footboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 62.5 H x 83.5 W x 55 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230408 |
| Product UPC: | 192551561830 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Dark bronze finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























