
Open Frame Metal Tubular Queen Bed Black By Benzara
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen Bed. Featuring open frame tubular steel construction, it showcases hand finished antique details and is complemented with quatrefoil design on the headboard and footboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 63.75 H x 85.5 W x 54.25 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230407 |
| Product UPC: | 192551561823 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Matte black finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,359.25
-65%$1,359.25
$475.74More Images




Open Frame Metal Tubular Queen Bed Black By Benzara
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen Bed. Featuring open frame tubular steel construction, it showcases hand finished antique details and is complemented with quatrefoil design on the headboard and footboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 63.75 H x 85.5 W x 54.25 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230407 |
| Product UPC: | 192551561823 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Matte black finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add an industrial appeal to your bedroom setting with this Queen Bed. Featuring open frame tubular steel construction, it showcases hand finished antique details and is complemented with quatrefoil design on the headboard and footboard.
Specifications
| Product Dimensions: | 63.75 H x 85.5 W x 54.25 L |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230407 |
| Product UPC: | 192551561823 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Queen Bed |
| Steel tubular frame |
| Matte black finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























