
Olive Ash Burl Mobile Server By Homeroots
Quintessential in style is the Olive Ash Burl Mobile Server table. Crafted from selected hardwood and a matching olive ash burl veneer this server is the perfect addition to any vintage decor. The two shelves have been aesthetically designed to carry any kind of serving. Carved to perfection are the four strong pillars which conclude with brass finished casters for easy movability. 30" x 19" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 19in W x 12in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Olive Ash Burl |
| Product Color: | Medium Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868042 |
| Product SKU: | 388951 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Olive Ash Burl Mobile Server |
| Ash Burl Mobile Server |
| Olive Ash Burl Mobile |
| Burl Mobile Server |
| Ash Burl Mobile |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $408.08
-65%$408.08
$142.83More Images





Olive Ash Burl Mobile Server By Homeroots
Quintessential in style is the Olive Ash Burl Mobile Server table. Crafted from selected hardwood and a matching olive ash burl veneer this server is the perfect addition to any vintage decor. The two shelves have been aesthetically designed to carry any kind of serving. Carved to perfection are the four strong pillars which conclude with brass finished casters for easy movability. 30" x 19" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 19in W x 12in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Olive Ash Burl |
| Product Color: | Medium Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868042 |
| Product SKU: | 388951 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Olive Ash Burl Mobile Server |
| Ash Burl Mobile Server |
| Olive Ash Burl Mobile |
| Burl Mobile Server |
| Ash Burl Mobile |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Quintessential in style is the Olive Ash Burl Mobile Server table. Crafted from selected hardwood and a matching olive ash burl veneer this server is the perfect addition to any vintage decor. The two shelves have been aesthetically designed to carry any kind of serving. Carved to perfection are the four strong pillars which conclude with brass finished casters for easy movability. 30" x 19" x 12"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 19in W x 12in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Olive Ash Burl |
| Product Color: | Medium Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868042 |
| Product SKU: | 388951 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Olive Ash Burl Mobile Server |
| Ash Burl Mobile Server |
| Olive Ash Burl Mobile |
| Burl Mobile Server |
| Ash Burl Mobile |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























