
Old World Map Duffel Table By Homeroots
This beautiful Old World Map Duffel Table resembles a duffel bag, hence the name. Charming in structure, this cylindrical beauty is wrapped in a laminated old world map paper glazed with lacquer. The top and bottom of the table has an upholstered nail head trim design. A leather handle reveals a storage area perfect for small items. Highlight your home with this unique and attractive table! 22" x 20" x 20"
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 20" W x 20" D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Finish: | Heritage |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389942 |
| Product UPC: | 4512822878577 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $978.49
-65%$978.49
$342.47More Images

Old World Map Duffel Table By Homeroots
This beautiful Old World Map Duffel Table resembles a duffel bag, hence the name. Charming in structure, this cylindrical beauty is wrapped in a laminated old world map paper glazed with lacquer. The top and bottom of the table has an upholstered nail head trim design. A leather handle reveals a storage area perfect for small items. Highlight your home with this unique and attractive table! 22" x 20" x 20"
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 20" W x 20" D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Finish: | Heritage |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389942 |
| Product UPC: | 4512822878577 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This beautiful Old World Map Duffel Table resembles a duffel bag, hence the name. Charming in structure, this cylindrical beauty is wrapped in a laminated old world map paper glazed with lacquer. The top and bottom of the table has an upholstered nail head trim design. A leather handle reveals a storage area perfect for small items. Highlight your home with this unique and attractive table! 22" x 20" x 20"
Specifications
| Product Dimensions: | 22" H x 20" W x 20" D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Finish: | Heritage |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389942 |
| Product UPC: | 4512822878577 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























