
Off White Fabric Seat Accent Chair with Ash Wood Frame By Homeroots
Off White Fabric Seat Accent Chair with Ash Wood Frame |A timeless chair that flaunts plush, fabric seating rested on a natural wood frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 24.01in W x 31.88in D x 32.28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380632 |
| Product UPC: | 4512822716121 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Ash Wood Frame |
| Fabric Seat Accent Chair Ash |
| Seat Accent Chair Ash Wood |
| Seat Accent Chair Ash |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,371.89
-65%$1,371.89
$480.16More Images






Off White Fabric Seat Accent Chair with Ash Wood Frame By Homeroots
Off White Fabric Seat Accent Chair with Ash Wood Frame |A timeless chair that flaunts plush, fabric seating rested on a natural wood frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 24.01in W x 31.88in D x 32.28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380632 |
| Product UPC: | 4512822716121 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Ash Wood Frame |
| Fabric Seat Accent Chair Ash |
| Seat Accent Chair Ash Wood |
| Seat Accent Chair Ash |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Off White Fabric Seat Accent Chair with Ash Wood Frame |A timeless chair that flaunts plush, fabric seating rested on a natural wood frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 24.01in W x 31.88in D x 32.28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380632 |
| Product UPC: | 4512822716121 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Ash Wood Frame |
| Fabric Seat Accent Chair Ash |
| Seat Accent Chair Ash Wood |
| Seat Accent Chair Ash |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























