
Octogan Solid Wood Hinged Top Coffee Table w Storage By Homeroots
Is A Stylish, Wooden-Top Coffee Table Featuring An Octagonal Base. Hinged Opening On The Top Allow For Storage In The Base.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 49in W x 47.75in D x 15in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376273 |
| Product UPC: | 4512822894898 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Hinged Coffee Table |
| Wood Hinged Coffee Table Storage |
| Octogan Solid Wood Hinged Coffee |
| Hinged Coffee Table Storage |
| Wood Hinged Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Octogan Solid Wood Hinged Top Coffee Table w Storage By Homeroots
Is A Stylish, Wooden-Top Coffee Table Featuring An Octagonal Base. Hinged Opening On The Top Allow For Storage In The Base.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 49in W x 47.75in D x 15in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376273 |
| Product UPC: | 4512822894898 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Hinged Coffee Table |
| Wood Hinged Coffee Table Storage |
| Octogan Solid Wood Hinged Coffee |
| Hinged Coffee Table Storage |
| Wood Hinged Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Stylish, Wooden-Top Coffee Table Featuring An Octagonal Base. Hinged Opening On The Top Allow For Storage In The Base.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 49in W x 47.75in D x 15in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376273 |
| Product UPC: | 4512822894898 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Hinged Coffee Table |
| Wood Hinged Coffee Table Storage |
| Octogan Solid Wood Hinged Coffee |
| Hinged Coffee Table Storage |
| Wood Hinged Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























