
Oak Metal Nightstand By Homeroots
The Merrilee nightstand features 2 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail, center metal glides and antique brass metal hardware. Offers you plentiful storage with spacious drawers
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374190 |
| Product UPC: | 4512839431574 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 25 Oak Metal Nightstand |
| 25 Oak Metal Nightstand |
| Oak Metal Nightstand |
| 26 16 25 Oak Metal |
| 16 25 Oak Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Oak Metal Nightstand By Homeroots
The Merrilee nightstand features 2 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail, center metal glides and antique brass metal hardware. Offers you plentiful storage with spacious drawers
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374190 |
| Product UPC: | 4512839431574 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 25 Oak Metal Nightstand |
| 25 Oak Metal Nightstand |
| Oak Metal Nightstand |
| 26 16 25 Oak Metal |
| 16 25 Oak Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Merrilee nightstand features 2 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail, center metal glides and antique brass metal hardware. Offers you plentiful storage with spacious drawers
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374190 |
| Product UPC: | 4512839431574 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 25 Oak Metal Nightstand |
| 25 Oak Metal Nightstand |
| Oak Metal Nightstand |
| 26 16 25 Oak Metal |
| 16 25 Oak Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























