
Oak Metal Dresser By Homeroots
The Merrilee dresser features 6 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail and antique brass metal hardware, offers you plentiful storage with spacious drawers
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 36 H x 59 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374189 |
| Product UPC: | 4512839431581 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 36 Oak Metal Dresser |
| 36 Oak Metal Dresser |
| Oak Metal Dresser |
| 59 16 36 Oak Metal |
| 16 36 Oak Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Oak Metal Dresser By Homeroots
The Merrilee dresser features 6 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail and antique brass metal hardware, offers you plentiful storage with spacious drawers
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 36 H x 59 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374189 |
| Product UPC: | 4512839431581 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 36 Oak Metal Dresser |
| 36 Oak Metal Dresser |
| Oak Metal Dresser |
| 59 16 36 Oak Metal |
| 16 36 Oak Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Merrilee dresser features 6 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail and antique brass metal hardware, offers you plentiful storage with spacious drawers
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 36 H x 59 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374189 |
| Product UPC: | 4512839431581 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 36 Oak Metal Dresser |
| 36 Oak Metal Dresser |
| Oak Metal Dresser |
| 59 16 36 Oak Metal |
| 16 36 Oak Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























