
Oak and Walnut Ultra modern End Table with Glass top By Homeroots
Intriguing abstract pattern and elegant design create a stunning visual feast in this ultra-modern end table. Sleek and sophisticated, this end table is the perfect choice for any contemporary home/office or den and make coordinating room decor effortless and fun. It include beautiful Glass Top and unique geometric-wave style table base in oak and walnut finish, making this end table an immediate eye-catching delight. This end table will easily become the stunning focal point of any room in your home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 23in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Walnut, Oak |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383813 |
| Product UPC: | 4512822754932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Ultra Modern End Table Glass |
| Walnut Ultra Modern End Table |
| Modern End Table Glass |
| Oak Walnut Ultra Modern End |
| End Table Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Oak and Walnut Ultra modern End Table with Glass top By Homeroots
Intriguing abstract pattern and elegant design create a stunning visual feast in this ultra-modern end table. Sleek and sophisticated, this end table is the perfect choice for any contemporary home/office or den and make coordinating room decor effortless and fun. It include beautiful Glass Top and unique geometric-wave style table base in oak and walnut finish, making this end table an immediate eye-catching delight. This end table will easily become the stunning focal point of any room in your home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 23in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Walnut, Oak |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383813 |
| Product UPC: | 4512822754932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Ultra Modern End Table Glass |
| Walnut Ultra Modern End Table |
| Modern End Table Glass |
| Oak Walnut Ultra Modern End |
| End Table Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Intriguing abstract pattern and elegant design create a stunning visual feast in this ultra-modern end table. Sleek and sophisticated, this end table is the perfect choice for any contemporary home/office or den and make coordinating room decor effortless and fun. It include beautiful Glass Top and unique geometric-wave style table base in oak and walnut finish, making this end table an immediate eye-catching delight. This end table will easily become the stunning focal point of any room in your home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 23in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Walnut, Oak |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383813 |
| Product UPC: | 4512822754932 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Ultra Modern End Table Glass |
| Walnut Ultra Modern End Table |
| Modern End Table Glass |
| Oak Walnut Ultra Modern End |
| End Table Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























