
Oak And Walnut Two Toned Geometrical Base With Glass Top Dining Table By Homeroots
Looking to make an instant style statement then this clear glass top dining table is for you! It include a two toned geometrically designed base fused with a polished chrome accent and a glass top providing enough space for all your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Oak, Walnut |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755083 |
| Product SKU: | 383827 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Geometrical Base Glass Dining Table |
| Oak Walnut Toned Geometrical Base |
| Walnut Toned Geometrical Base Glass |
| Base Glass Dining Table |
| Toned Geometrical Base Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,135.15
-65%$1,135.15
$397.30More Images


Oak And Walnut Two Toned Geometrical Base With Glass Top Dining Table By Homeroots
Looking to make an instant style statement then this clear glass top dining table is for you! It include a two toned geometrically designed base fused with a polished chrome accent and a glass top providing enough space for all your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Oak, Walnut |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755083 |
| Product SKU: | 383827 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Geometrical Base Glass Dining Table |
| Oak Walnut Toned Geometrical Base |
| Walnut Toned Geometrical Base Glass |
| Base Glass Dining Table |
| Toned Geometrical Base Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Looking to make an instant style statement then this clear glass top dining table is for you! It include a two toned geometrically designed base fused with a polished chrome accent and a glass top providing enough space for all your entertaining needs.
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 71in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Oak, Walnut |
| Number of Items Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822755083 |
| Product SKU: | 383827 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Geometrical Base Glass Dining Table |
| Oak Walnut Toned Geometrical Base |
| Walnut Toned Geometrical Base Glass |
| Base Glass Dining Table |
| Toned Geometrical Base Glass Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























