
Navy And Brass Nailhead Accent Storage Cabinet By Homeroots
Updated casual and unique, this Navy and Brass Nailhead Accent Storage Cabinet looks good and provides much needed storage and organization. This stylish double door cabinet includes a large pull out drawer and a shelf inside the doors for all of your storage needs. The deep denim navy color contrasts with the brass finish nailhead detailing in a beautiful design across the front. This versatile storage cabinet lives anywhere from family room to living room, entryway, bathroom or bedroom. 28.5" x 28" x 13"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 13in D x 28.25in H |
| Product Material: | Mdf,Linen,Metal,Polypropylene |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Soft navy linen with brass and ant bronze accents |
| Product Color: | Blue |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100176 |
| Product SKU: | 401702 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brass Nailhead Accent Storage Cabinet |
| Nailhead Accent Storage Cabinet |
| Navy Brass Nailhead Accent Storage |
| Accent Storage Cabinet |
| Brass Nailhead Accent Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $294.54
-65%$294.54
$103.09More Images






Navy And Brass Nailhead Accent Storage Cabinet By Homeroots
Updated casual and unique, this Navy and Brass Nailhead Accent Storage Cabinet looks good and provides much needed storage and organization. This stylish double door cabinet includes a large pull out drawer and a shelf inside the doors for all of your storage needs. The deep denim navy color contrasts with the brass finish nailhead detailing in a beautiful design across the front. This versatile storage cabinet lives anywhere from family room to living room, entryway, bathroom or bedroom. 28.5" x 28" x 13"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 13in D x 28.25in H |
| Product Material: | Mdf,Linen,Metal,Polypropylene |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Soft navy linen with brass and ant bronze accents |
| Product Color: | Blue |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100176 |
| Product SKU: | 401702 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brass Nailhead Accent Storage Cabinet |
| Nailhead Accent Storage Cabinet |
| Navy Brass Nailhead Accent Storage |
| Accent Storage Cabinet |
| Brass Nailhead Accent Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Updated casual and unique, this Navy and Brass Nailhead Accent Storage Cabinet looks good and provides much needed storage and organization. This stylish double door cabinet includes a large pull out drawer and a shelf inside the doors for all of your storage needs. The deep denim navy color contrasts with the brass finish nailhead detailing in a beautiful design across the front. This versatile storage cabinet lives anywhere from family room to living room, entryway, bathroom or bedroom. 28.5" x 28" x 13"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 13in D x 28.25in H |
| Product Material: | Mdf,Linen,Metal,Polypropylene |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Soft navy linen with brass and ant bronze accents |
| Product Color: | Blue |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100176 |
| Product SKU: | 401702 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brass Nailhead Accent Storage Cabinet |
| Nailhead Accent Storage Cabinet |
| Navy Brass Nailhead Accent Storage |
| Accent Storage Cabinet |
| Brass Nailhead Accent Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























