
Natural Teak Stripe Back Folding Dining Chair By Homeroots
Add seating to your space, indoors or out with this Natural Teak Stripe Back Folding Dining Chair. This solid teak chair folds for easy storage and portability. The open and airy striping across the back adds a unique touch and visual interest. Casually elegant and convenient, this chair is a great option for extra seating. 35" x 23" x 18"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 23" W x 18" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 376751 |
| Product UPC: | 4512822891668 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $144.19
-65%$144.19
$50.47More Images





Natural Teak Stripe Back Folding Dining Chair By Homeroots
Add seating to your space, indoors or out with this Natural Teak Stripe Back Folding Dining Chair. This solid teak chair folds for easy storage and portability. The open and airy striping across the back adds a unique touch and visual interest. Casually elegant and convenient, this chair is a great option for extra seating. 35" x 23" x 18"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 23" W x 18" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 376751 |
| Product UPC: | 4512822891668 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add seating to your space, indoors or out with this Natural Teak Stripe Back Folding Dining Chair. This solid teak chair folds for easy storage and portability. The open and airy striping across the back adds a unique touch and visual interest. Casually elegant and convenient, this chair is a great option for extra seating. 35" x 23" x 18"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 23" W x 18" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 376751 |
| Product UPC: | 4512822891668 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























