
Natural Sandy Gray Metal Wood Veneer Paper Nightstand By Homeroots
This case goods are crafted with modern elements combining wood, metal and black upholstery. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh, clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 16 W x 24 D |
| Product Material: | Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Natural / Gray |
| Finish: | Natural & Sandy Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347046 |
| Product UPC: | 4512839708089 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Veneer Paper Nightstand |
| Metal Wood Veneer Paper Nightstand |
| Veneer Paper Nightstand |
| Wood Veneer Paper |
| Metal Wood Veneer Paper |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Natural Sandy Gray Metal Wood Veneer Paper Nightstand By Homeroots
This case goods are crafted with modern elements combining wood, metal and black upholstery. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh, clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 16 W x 24 D |
| Product Material: | Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Natural / Gray |
| Finish: | Natural & Sandy Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347046 |
| Product UPC: | 4512839708089 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Veneer Paper Nightstand |
| Metal Wood Veneer Paper Nightstand |
| Veneer Paper Nightstand |
| Wood Veneer Paper |
| Metal Wood Veneer Paper |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This case goods are crafted with modern elements combining wood, metal and black upholstery. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh, clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 16 W x 24 D |
| Product Material: | Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Natural / Gray |
| Finish: | Natural & Sandy Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347046 |
| Product UPC: | 4512839708089 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Veneer Paper Nightstand |
| Metal Wood Veneer Paper Nightstand |
| Veneer Paper Nightstand |
| Wood Veneer Paper |
| Metal Wood Veneer Paper |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























