
Natural Mdf Nightstand By Homeroots
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features two wooden drawers in white finish that serve as a perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp or flower pot. The natural wood finished frame combines well with the white front design to make this piece awesome addition to your living space. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 20 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Mdf |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 319119 |
| Product UPC: | 614486166107 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 20 Natural Mdf Nightstand |
| 20 Natural Mdf Nightstand |
| Natural Mdf Nightstand |
| 24 17 20 Natural Mdf |
| 20 Natural Mdf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Natural Mdf Nightstand By Homeroots
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features two wooden drawers in white finish that serve as a perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp or flower pot. The natural wood finished frame combines well with the white front design to make this piece awesome addition to your living space. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 20 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Mdf |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 319119 |
| Product UPC: | 614486166107 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 20 Natural Mdf Nightstand |
| 20 Natural Mdf Nightstand |
| Natural Mdf Nightstand |
| 24 17 20 Natural Mdf |
| 20 Natural Mdf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features two wooden drawers in white finish that serve as a perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp or flower pot. The natural wood finished frame combines well with the white front design to make this piece awesome addition to your living space. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 20 H x 24 W x 17 D |
| Product Material: | Mdf |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 319119 |
| Product UPC: | 614486166107 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 20 Natural Mdf Nightstand |
| 20 Natural Mdf Nightstand |
| Natural Mdf Nightstand |
| 24 17 20 Natural Mdf |
| 20 Natural Mdf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























