
Natural Mango Magazine Basket By Homeroots
Crafted from wood solids and oak veneers, the Natural Mango Magazine Basket is a beautiful combination of color, form and function. The easily accessible design permits for trouble-free storage. Slatted panels and scalloped edge form the framework of this chocolate brown basket. A middle divider panel enhances the storage capacity of the basket while an open framework enables you to shift it from room to room. 17" x 21" x 15"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 17 H x 21 W x 15 D |
| Product Color: | Natural |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural Mango |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389458 |
| Product UPC: | 4512822873558 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Mango Magazine Basket |
| Mango Magazine Basket |
| Natural Mango Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Natural Mango Magazine Basket By Homeroots
Crafted from wood solids and oak veneers, the Natural Mango Magazine Basket is a beautiful combination of color, form and function. The easily accessible design permits for trouble-free storage. Slatted panels and scalloped edge form the framework of this chocolate brown basket. A middle divider panel enhances the storage capacity of the basket while an open framework enables you to shift it from room to room. 17" x 21" x 15"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 17 H x 21 W x 15 D |
| Product Color: | Natural |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural Mango |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389458 |
| Product UPC: | 4512822873558 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Mango Magazine Basket |
| Mango Magazine Basket |
| Natural Mango Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from wood solids and oak veneers, the Natural Mango Magazine Basket is a beautiful combination of color, form and function. The easily accessible design permits for trouble-free storage. Slatted panels and scalloped edge form the framework of this chocolate brown basket. A middle divider panel enhances the storage capacity of the basket while an open framework enables you to shift it from room to room. 17" x 21" x 15"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 17 H x 21 W x 15 D |
| Product Color: | Natural |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural Mango |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389458 |
| Product UPC: | 4512822873558 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Mango Magazine Basket |
| Mango Magazine Basket |
| Natural Mango Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























