
Natural Brown Reclaimed Wood With Grains And Knots Highlight Tray By Homeroots
Meticulously Handcrafted From Reclaimed Wood And Finished In A Spectacular, Natural Brown Tone That Highlights The Grains And Knots Of The Wood Used, Is A Stylish Decorative Tray That Will Appeal To Anyone With A Taste For Minimalism. We Recommend The Tray For Spaces Based On The Mercana Modern Or Woodlands Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 30in W x 30in D x 3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Square |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895949 |
| Product SKU: | 376043 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Reclaimed Wood Grains Knots |
| Natural Brown Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Grains Knots Highlight |
| Natural Brown Reclaimed Wood Grains |
| Brown Reclaimed Wood Grains |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $159.94
-65%$159.94
$55.98More Images




Natural Brown Reclaimed Wood With Grains And Knots Highlight Tray By Homeroots
Meticulously Handcrafted From Reclaimed Wood And Finished In A Spectacular, Natural Brown Tone That Highlights The Grains And Knots Of The Wood Used, Is A Stylish Decorative Tray That Will Appeal To Anyone With A Taste For Minimalism. We Recommend The Tray For Spaces Based On The Mercana Modern Or Woodlands Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 30in W x 30in D x 3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Square |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895949 |
| Product SKU: | 376043 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Reclaimed Wood Grains Knots |
| Natural Brown Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Grains Knots Highlight |
| Natural Brown Reclaimed Wood Grains |
| Brown Reclaimed Wood Grains |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Meticulously Handcrafted From Reclaimed Wood And Finished In A Spectacular, Natural Brown Tone That Highlights The Grains And Knots Of The Wood Used, Is A Stylish Decorative Tray That Will Appeal To Anyone With A Taste For Minimalism. We Recommend The Tray For Spaces Based On The Mercana Modern Or Woodlands Design Styles.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 30in W x 30in D x 3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Square |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895949 |
| Product SKU: | 376043 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Reclaimed Wood Grains Knots |
| Natural Brown Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Grains Knots Highlight |
| Natural Brown Reclaimed Wood Grains |
| Brown Reclaimed Wood Grains |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























