
Mouth Blown European Crystal Heart Bowl Or Votive By Homeroots
Be still my beating heart. This heart-shaped bowl can do just that! This sure has the right moniker for this 5.5" high mouth blown handcrafted polish beauty. Check out its thick edges. The possibilities here are endless. Try some red cinnamon hearts or float a candle inside and will love it! Many adorn this artwork!
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 6in W x 6in D x 5in H |
| Product Material: | Crystal |
| Product Color: | Clear |
| Primary Material: | Crystal |
| Shape: | Novelty |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822911076 |
| Product SKU: | 376145 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| European Crystal Heart Bowl Votive |
| Blown European Crystal Heart Bowl |
| Mouth Blown European Crystal Heart |
| Crystal Heart Bowl Votive |
| Mouth Blown European Crystal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $80.94
-65%$80.94
$28.33More Images



Mouth Blown European Crystal Heart Bowl Or Votive By Homeroots
Be still my beating heart. This heart-shaped bowl can do just that! This sure has the right moniker for this 5.5" high mouth blown handcrafted polish beauty. Check out its thick edges. The possibilities here are endless. Try some red cinnamon hearts or float a candle inside and will love it! Many adorn this artwork!
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 6in W x 6in D x 5in H |
| Product Material: | Crystal |
| Product Color: | Clear |
| Primary Material: | Crystal |
| Shape: | Novelty |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822911076 |
| Product SKU: | 376145 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| European Crystal Heart Bowl Votive |
| Blown European Crystal Heart Bowl |
| Mouth Blown European Crystal Heart |
| Crystal Heart Bowl Votive |
| Mouth Blown European Crystal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Be still my beating heart. This heart-shaped bowl can do just that! This sure has the right moniker for this 5.5" high mouth blown handcrafted polish beauty. Check out its thick edges. The possibilities here are endless. Try some red cinnamon hearts or float a candle inside and will love it! Many adorn this artwork!
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 6in W x 6in D x 5in H |
| Product Material: | Crystal |
| Product Color: | Clear |
| Primary Material: | Crystal |
| Shape: | Novelty |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822911076 |
| Product SKU: | 376145 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| European Crystal Heart Bowl Votive |
| Blown European Crystal Heart Bowl |
| Mouth Blown European Crystal Heart |
| Crystal Heart Bowl Votive |
| Mouth Blown European Crystal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























