
Morjanna Greige Mirrored Armoire By Homeroots
No closet? No problem! Lend a little extra storage space to any master suite or hall with this beautiful four-shelf armoire. Blending form and function, it features a wood frame with with mirrored doors for a look that works in both classic and contemporary aesthetics. Open up the two fret work adorned doors to reveal four open shelves that will accommodate extra blankets and towels.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 16in D x 76.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Greige |
| Product Color: | Natural Wood |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876979 |
| Product SKU: | 389798 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Morjanna Greige Mirrored Armoire |
| Greige Mirrored Armoire |
| Morjanna Greige Mirrored |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,114.16
-65%$2,114.16
$739.96More Images


Morjanna Greige Mirrored Armoire By Homeroots
No closet? No problem! Lend a little extra storage space to any master suite or hall with this beautiful four-shelf armoire. Blending form and function, it features a wood frame with with mirrored doors for a look that works in both classic and contemporary aesthetics. Open up the two fret work adorned doors to reveal four open shelves that will accommodate extra blankets and towels.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 16in D x 76.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Greige |
| Product Color: | Natural Wood |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876979 |
| Product SKU: | 389798 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Morjanna Greige Mirrored Armoire |
| Greige Mirrored Armoire |
| Morjanna Greige Mirrored |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
No closet? No problem! Lend a little extra storage space to any master suite or hall with this beautiful four-shelf armoire. Blending form and function, it features a wood frame with with mirrored doors for a look that works in both classic and contemporary aesthetics. Open up the two fret work adorned doors to reveal four open shelves that will accommodate extra blankets and towels.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 16in D x 76.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Greige |
| Product Color: | Natural Wood |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876979 |
| Product SKU: | 389798 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Morjanna Greige Mirrored Armoire |
| Greige Mirrored Armoire |
| Morjanna Greige Mirrored |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























