
Morjanna Coffee Tall Cabinet By Homeroots
Versatile style abounds with this clean-lined tall storage cabinet. Two top doors are adornned with glass fronts, which enclose three tiers of shelving and provides space to place your favorite accent pieces. Two bottom doors open to reveal a spot to stash towels, toiletries, cleaning supplies, and more. Thanks to its neutral hue, this craftsman style is sure to blend with any existing ensemble.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 16in D x 76.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876962 |
| Product SKU: | 389797 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Morjanna Coffee Tall Cabinet |
| Coffee Tall Cabinet |
| Morjanna Coffee Tall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,939.05
-65%$1,939.05
$678.67More Images


Morjanna Coffee Tall Cabinet By Homeroots
Versatile style abounds with this clean-lined tall storage cabinet. Two top doors are adornned with glass fronts, which enclose three tiers of shelving and provides space to place your favorite accent pieces. Two bottom doors open to reveal a spot to stash towels, toiletries, cleaning supplies, and more. Thanks to its neutral hue, this craftsman style is sure to blend with any existing ensemble.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 16in D x 76.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876962 |
| Product SKU: | 389797 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Morjanna Coffee Tall Cabinet |
| Coffee Tall Cabinet |
| Morjanna Coffee Tall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Versatile style abounds with this clean-lined tall storage cabinet. Two top doors are adornned with glass fronts, which enclose three tiers of shelving and provides space to place your favorite accent pieces. Two bottom doors open to reveal a spot to stash towels, toiletries, cleaning supplies, and more. Thanks to its neutral hue, this craftsman style is sure to blend with any existing ensemble.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 16in D x 76.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876962 |
| Product SKU: | 389797 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Morjanna Coffee Tall Cabinet |
| Coffee Tall Cabinet |
| Morjanna Coffee Tall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























