
Morgan - Modern Black & Walnut Dining Chair (Set Of 2) By Homeroots
The Modrest Morgan Modern Black & Walnut Dining Chair is made with quality and comfort in mind featuring black leatherette with a Walnut veneer back. Framed in sturdy chrome, it is sold in sets of 2 with a dimension of W22" x D17" x H34".
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 17in D x 34in H |
| Product Material: | Steel, Faux Leather, Veneer |
| Wood Species: | Walnut |
| Leg Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Leg Color: | Chrome |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805026332 |
| Product SKU: | 283199 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Dining Chair Set |
| Morgan Modern Black Walnut Dining |
| Modern Black Walnut Dining Chair |
| Walnut Dining Chair Set |
| Black Walnut Dining Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $559.09
-65%$559.09
$195.68More Images




Morgan - Modern Black & Walnut Dining Chair (Set Of 2) By Homeroots
The Modrest Morgan Modern Black & Walnut Dining Chair is made with quality and comfort in mind featuring black leatherette with a Walnut veneer back. Framed in sturdy chrome, it is sold in sets of 2 with a dimension of W22" x D17" x H34".
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 17in D x 34in H |
| Product Material: | Steel, Faux Leather, Veneer |
| Wood Species: | Walnut |
| Leg Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Leg Color: | Chrome |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805026332 |
| Product SKU: | 283199 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Dining Chair Set |
| Morgan Modern Black Walnut Dining |
| Modern Black Walnut Dining Chair |
| Walnut Dining Chair Set |
| Black Walnut Dining Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Modrest Morgan Modern Black & Walnut Dining Chair is made with quality and comfort in mind featuring black leatherette with a Walnut veneer back. Framed in sturdy chrome, it is sold in sets of 2 with a dimension of W22" x D17" x H34".
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 17in D x 34in H |
| Product Material: | Steel, Faux Leather, Veneer |
| Wood Species: | Walnut |
| Leg Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Leg Color: | Chrome |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805026332 |
| Product SKU: | 283199 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Dining Chair Set |
| Morgan Modern Black Walnut Dining |
| Modern Black Walnut Dining Chair |
| Walnut Dining Chair Set |
| Black Walnut Dining Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























