
Modernly Charming Bench, White By Benzara
Built with a designer look, the Bench is patently stylish and eye-appealing. Featuring a white finished seat along with button tufted detailing the bench is highlighted with a chrome accented frame in x-cross style. Includes: 1 bench
Specifications
| Product Dimensions: | 18.5 H x 16 W x 48 L |
| Product Material: | METAL |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM69639 |
| Product UPC: | 192551052277 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Includes: 1 bench |
| Condition: New |
| The bench features button tufted detailing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Modernly Charming Bench, White By Benzara
Built with a designer look, the Bench is patently stylish and eye-appealing. Featuring a white finished seat along with button tufted detailing the bench is highlighted with a chrome accented frame in x-cross style. Includes: 1 bench
Specifications
| Product Dimensions: | 18.5 H x 16 W x 48 L |
| Product Material: | METAL |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM69639 |
| Product UPC: | 192551052277 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Includes: 1 bench |
| Condition: New |
| The bench features button tufted detailing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Built with a designer look, the Bench is patently stylish and eye-appealing. Featuring a white finished seat along with button tufted detailing the bench is highlighted with a chrome accented frame in x-cross style. Includes: 1 bench
Specifications
| Product Dimensions: | 18.5 H x 16 W x 48 L |
| Product Material: | METAL |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM69639 |
| Product UPC: | 192551052277 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Includes: 1 bench |
| Condition: New |
| The bench features button tufted detailing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























