
Modern White Office Desk with Storage Cabinet By Homeroots
Spruce up your home office space with this minimalist Modern White Particle Board Office Desk with Storage Cabinet. This modern design features a side bookcase with five open shelves for books, decor and or work files, providing you with ample storage space. The quality particle board material allows for a sturdy structure that has a spacious top surface to place a computer screen and keyboard. 63.9" x 39.7" x 17.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 63.9" H x 39.7" W x 17.8" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477863 |
| Product UPC: | 606114646136 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $297.93
-65%$297.93
$104.28More Images



Modern White Office Desk with Storage Cabinet By Homeroots
Spruce up your home office space with this minimalist Modern White Particle Board Office Desk with Storage Cabinet. This modern design features a side bookcase with five open shelves for books, decor and or work files, providing you with ample storage space. The quality particle board material allows for a sturdy structure that has a spacious top surface to place a computer screen and keyboard. 63.9" x 39.7" x 17.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 63.9" H x 39.7" W x 17.8" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477863 |
| Product UPC: | 606114646136 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spruce up your home office space with this minimalist Modern White Particle Board Office Desk with Storage Cabinet. This modern design features a side bookcase with five open shelves for books, decor and or work files, providing you with ample storage space. The quality particle board material allows for a sturdy structure that has a spacious top surface to place a computer screen and keyboard. 63.9" x 39.7" x 17.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 63.9" H x 39.7" W x 17.8" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477863 |
| Product UPC: | 606114646136 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























