
Modern White Gloss and Chrome Cube Side Table By Homeroots
Display and store your décor pieces or photo frames in style on top of this Modern White Gloss and Chrome Cube Side Table. The base of this side table is made from solid steel in a sleek chrome/silver finish. The base has a simple square design with a square sturdy and simple mdf tabletop placed on it. The white high gloss square top looks great against the silver frame and adds a touch of class to the overall look of this table. You can use this nightstand in your bedroom, as an end table at the end of your couch, or as an extra table in your home office - the options are endless! 19.69" H x 23.63" W x 23.63" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 19.69in H |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400527 |
| Product UPC: | 808230088429 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $235.51
-65%$235.51
$82.43More Images


Modern White Gloss and Chrome Cube Side Table By Homeroots
Display and store your décor pieces or photo frames in style on top of this Modern White Gloss and Chrome Cube Side Table. The base of this side table is made from solid steel in a sleek chrome/silver finish. The base has a simple square design with a square sturdy and simple mdf tabletop placed on it. The white high gloss square top looks great against the silver frame and adds a touch of class to the overall look of this table. You can use this nightstand in your bedroom, as an end table at the end of your couch, or as an extra table in your home office - the options are endless! 19.69" H x 23.63" W x 23.63" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 19.69in H |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400527 |
| Product UPC: | 808230088429 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Display and store your décor pieces or photo frames in style on top of this Modern White Gloss and Chrome Cube Side Table. The base of this side table is made from solid steel in a sleek chrome/silver finish. The base has a simple square design with a square sturdy and simple mdf tabletop placed on it. The white high gloss square top looks great against the silver frame and adds a touch of class to the overall look of this table. You can use this nightstand in your bedroom, as an end table at the end of your couch, or as an extra table in your home office - the options are endless! 19.69" H x 23.63" W x 23.63" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 19.69in H |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400527 |
| Product UPC: | 808230088429 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























