
Modern White Black and Rose Gold Coffee Table with One Drawer By Homeroots
Distinctively styled with an eye-catching appearance, the Modern White, Black and Rose Gold Coffee Table with One Drawer undoubtedly hits the glam quotient. From start to finish, this uniquely designed coffee table boasts of a wide white ceramic marble table top bordered with black oak veneers. The entire table is anchored on an intriguing rose gold bun foot that also echoes into a rose gold accent panel that pulls open to reveal a large drawer for your living room storage needs. A cohesive piece of furniture, this refined coffee table depicts a bold and classy overall appearance. 13" x 35" x 35"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 35in W x 35in D x 13in H |
| Product Material: | Ceramic, Veneer, Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | White, Black, Rose Gold |
| Top Color: | White Marble |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 472139 |
| Product UPC: | 606114578093 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,233.93
-65%$1,233.93
$431.88More Images




Modern White Black and Rose Gold Coffee Table with One Drawer By Homeroots
Distinctively styled with an eye-catching appearance, the Modern White, Black and Rose Gold Coffee Table with One Drawer undoubtedly hits the glam quotient. From start to finish, this uniquely designed coffee table boasts of a wide white ceramic marble table top bordered with black oak veneers. The entire table is anchored on an intriguing rose gold bun foot that also echoes into a rose gold accent panel that pulls open to reveal a large drawer for your living room storage needs. A cohesive piece of furniture, this refined coffee table depicts a bold and classy overall appearance. 13" x 35" x 35"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 35in W x 35in D x 13in H |
| Product Material: | Ceramic, Veneer, Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | White, Black, Rose Gold |
| Top Color: | White Marble |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 472139 |
| Product UPC: | 606114578093 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinctively styled with an eye-catching appearance, the Modern White, Black and Rose Gold Coffee Table with One Drawer undoubtedly hits the glam quotient. From start to finish, this uniquely designed coffee table boasts of a wide white ceramic marble table top bordered with black oak veneers. The entire table is anchored on an intriguing rose gold bun foot that also echoes into a rose gold accent panel that pulls open to reveal a large drawer for your living room storage needs. A cohesive piece of furniture, this refined coffee table depicts a bold and classy overall appearance. 13" x 35" x 35"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 35in W x 35in D x 13in H |
| Product Material: | Ceramic, Veneer, Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | White, Black, Rose Gold |
| Top Color: | White Marble |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 472139 |
| Product UPC: | 606114578093 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























