
Modern White And Natural Flair Night Stand By Homeroots
Add some simple chic to your space with this Modern White and Natural Flair Night Stand. Versatile and practicle this great piece has an open cubby and a pull out drawer for display and storage. It can be as easily used flanking your sofa as and end table in the living room or as a useful nightstand in the bedroom. The simple lines, contrasting natural with white and angled flair legs make this piece stand out. 20" x 15" x 14"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 20.07 H x 14.96 W x 13.77 D |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | Matte |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389026 |
| Product UPC: | 4512822868875 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Natural Flair Night Stand |
| Modern White Natural Flair Night |
| Natural Flair Night Stand |
| White Natural Flair Night |
| Modern White Natural Flair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $66.65
-65%$66.65
$23.33More Images













Modern White And Natural Flair Night Stand By Homeroots
Add some simple chic to your space with this Modern White and Natural Flair Night Stand. Versatile and practicle this great piece has an open cubby and a pull out drawer for display and storage. It can be as easily used flanking your sofa as and end table in the living room or as a useful nightstand in the bedroom. The simple lines, contrasting natural with white and angled flair legs make this piece stand out. 20" x 15" x 14"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 20.07 H x 14.96 W x 13.77 D |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | Matte |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389026 |
| Product UPC: | 4512822868875 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Natural Flair Night Stand |
| Modern White Natural Flair Night |
| Natural Flair Night Stand |
| White Natural Flair Night |
| Modern White Natural Flair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some simple chic to your space with this Modern White and Natural Flair Night Stand. Versatile and practicle this great piece has an open cubby and a pull out drawer for display and storage. It can be as easily used flanking your sofa as and end table in the living room or as a useful nightstand in the bedroom. The simple lines, contrasting natural with white and angled flair legs make this piece stand out. 20" x 15" x 14"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 20.07 H x 14.96 W x 13.77 D |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | Matte |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389026 |
| Product UPC: | 4512822868875 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Natural Flair Night Stand |
| Modern White Natural Flair Night |
| Natural Flair Night Stand |
| White Natural Flair Night |
| Modern White Natural Flair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























