
Modern Walnut Nightstand With Two Integrated Drawers By Homeroots
Illustrating a traditional rustic style, the Modern Walnut Nightstand with Two Integrated Drawers stands a class apart in form and finesse. Featuring two large charming wide drawers with uniquely designed integrated wooden pulls, on each drawer front, the subtle tone of the brown walnut tint leaves a striking and classy appeal. Place this low profile nightstand next to your bed for that immediate storage needs and necessities. 19" x 28" x 19"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 19 H x 28 W x 19 D |
| Product Material: | Veneer, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473024 |
| Product UPC: | 606114586944 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Walnut Nightstand Integrated Drawers |
| Walnut Nightstand Integrated Drawers |
| Modern Walnut Nightstand Integrated |
| Walnut Nightstand Integrated |
| Nightstand Integrated Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Modern Walnut Nightstand With Two Integrated Drawers By Homeroots
Illustrating a traditional rustic style, the Modern Walnut Nightstand with Two Integrated Drawers stands a class apart in form and finesse. Featuring two large charming wide drawers with uniquely designed integrated wooden pulls, on each drawer front, the subtle tone of the brown walnut tint leaves a striking and classy appeal. Place this low profile nightstand next to your bed for that immediate storage needs and necessities. 19" x 28" x 19"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 19 H x 28 W x 19 D |
| Product Material: | Veneer, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473024 |
| Product UPC: | 606114586944 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Walnut Nightstand Integrated Drawers |
| Walnut Nightstand Integrated Drawers |
| Modern Walnut Nightstand Integrated |
| Walnut Nightstand Integrated |
| Nightstand Integrated Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illustrating a traditional rustic style, the Modern Walnut Nightstand with Two Integrated Drawers stands a class apart in form and finesse. Featuring two large charming wide drawers with uniquely designed integrated wooden pulls, on each drawer front, the subtle tone of the brown walnut tint leaves a striking and classy appeal. Place this low profile nightstand next to your bed for that immediate storage needs and necessities. 19" x 28" x 19"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 19 H x 28 W x 19 D |
| Product Material: | Veneer, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473024 |
| Product UPC: | 606114586944 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Walnut Nightstand Integrated Drawers |
| Walnut Nightstand Integrated Drawers |
| Modern Walnut Nightstand Integrated |
| Walnut Nightstand Integrated |
| Nightstand Integrated Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























