
Modern Walnut Brown Nightstand With Two Drawers By Homeroots - 473009
Delicate in style the Modern Walnut Brown Nightstand with Two Drawers sets forth to enhance the vision and charm of your bedroom appeal. Adorned in an all walnut veneer finish, the revolutionary stand features two ample-sized drawers covered in wood streaks that exhibits a mystifying appearance. Stainless steel bar handles adds contrast to the entire unit, while the splayed tapered legs lends stability and durability. Pair this dainty structure to perfectly complement your mid-century decor. 18" x 24" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Stainless Steel, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473009 |
| Product UPC: | 606114586791 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Walnut Brown Nightstand Drawers |
| Walnut Brown Nightstand Drawers |
| Modern Walnut Brown Nightstand |
| Brown Nightstand Drawers |
| Walnut Brown Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $381.06
-65%$381.06
$133.37More Images


Modern Walnut Brown Nightstand With Two Drawers By Homeroots - 473009
Delicate in style the Modern Walnut Brown Nightstand with Two Drawers sets forth to enhance the vision and charm of your bedroom appeal. Adorned in an all walnut veneer finish, the revolutionary stand features two ample-sized drawers covered in wood streaks that exhibits a mystifying appearance. Stainless steel bar handles adds contrast to the entire unit, while the splayed tapered legs lends stability and durability. Pair this dainty structure to perfectly complement your mid-century decor. 18" x 24" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Stainless Steel, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473009 |
| Product UPC: | 606114586791 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Walnut Brown Nightstand Drawers |
| Walnut Brown Nightstand Drawers |
| Modern Walnut Brown Nightstand |
| Brown Nightstand Drawers |
| Walnut Brown Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delicate in style the Modern Walnut Brown Nightstand with Two Drawers sets forth to enhance the vision and charm of your bedroom appeal. Adorned in an all walnut veneer finish, the revolutionary stand features two ample-sized drawers covered in wood streaks that exhibits a mystifying appearance. Stainless steel bar handles adds contrast to the entire unit, while the splayed tapered legs lends stability and durability. Pair this dainty structure to perfectly complement your mid-century decor. 18" x 24" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Stainless Steel, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473009 |
| Product UPC: | 606114586791 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Walnut Brown Nightstand Drawers |
| Walnut Brown Nightstand Drawers |
| Modern Walnut Brown Nightstand |
| Brown Nightstand Drawers |
| Walnut Brown Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























