
Modern Solid Drift oak Bench with Black Powder coated metal legs By Homeroots
This Bench is constructed of solid drift oak on the seat and support bar, and features black powder coated metal legs in a trestle style. The bench matches the dining table perfcetly, and will fit into your industrial, modern, contemporary, bohemian or modern farmhouse home seemlessly. The bench seats 2
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 71in W x 15in D x 18.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Drift Oak, Black |
| Finish: | Drift Oak wood |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376324 |
| Product UPC: | 840729188333 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Solid Drift Oak Bench |
| Black Powder Coated Metal Legs |
| Solid Drift Oak Bench Black |
| Solid Drift Oak Bench |
| Drift Oak Bench Black Powder |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $891.91
-65%$891.91
$312.17More Images




Modern Solid Drift oak Bench with Black Powder coated metal legs By Homeroots
This Bench is constructed of solid drift oak on the seat and support bar, and features black powder coated metal legs in a trestle style. The bench matches the dining table perfcetly, and will fit into your industrial, modern, contemporary, bohemian or modern farmhouse home seemlessly. The bench seats 2
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 71in W x 15in D x 18.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Drift Oak, Black |
| Finish: | Drift Oak wood |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376324 |
| Product UPC: | 840729188333 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Solid Drift Oak Bench |
| Black Powder Coated Metal Legs |
| Solid Drift Oak Bench Black |
| Solid Drift Oak Bench |
| Drift Oak Bench Black Powder |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Bench is constructed of solid drift oak on the seat and support bar, and features black powder coated metal legs in a trestle style. The bench matches the dining table perfcetly, and will fit into your industrial, modern, contemporary, bohemian or modern farmhouse home seemlessly. The bench seats 2
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 71in W x 15in D x 18.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Drift Oak, Black |
| Finish: | Drift Oak wood |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376324 |
| Product UPC: | 840729188333 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Solid Drift Oak Bench |
| Black Powder Coated Metal Legs |
| Solid Drift Oak Bench Black |
| Solid Drift Oak Bench |
| Drift Oak Bench Black Powder |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























