
Modern Smokey Gray Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the Modern Smokey Gray Computer Desk. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and three large shelves. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful smokey oak finish. 47" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 47.2 H x 47.2 W x 17.7 D |
| Product Color: | Smokey Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403836 |
| Product UPC: | 808230121201 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Smokey Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer Desk |
| Modern Smokey Gray Computer |
| Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $135.09
-65%$135.09
$47.28More Images




Modern Smokey Gray Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the Modern Smokey Gray Computer Desk. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and three large shelves. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful smokey oak finish. 47" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 47.2 H x 47.2 W x 17.7 D |
| Product Color: | Smokey Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403836 |
| Product UPC: | 808230121201 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Smokey Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer Desk |
| Modern Smokey Gray Computer |
| Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with the Modern Smokey Gray Computer Desk. Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and three large shelves. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful smokey oak finish. 47" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 47.2 H x 47.2 W x 17.7 D |
| Product Color: | Smokey Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403836 |
| Product UPC: | 808230121201 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Smokey Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer Desk |
| Modern Smokey Gray Computer |
| Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























