
Modern Shape Teak Wall Mirror in Natural Finish By Homeroots
100% Solid Teak Frame in a unique and updated design style. Unlike the vast majority of bathroom furniture, we use all solid hardwood teak with no veneers, or particle board. The subtle curves provide modern elegance to the design. The style of the units will complement either modern or traditional decors. The pronounced wood grains show the natural beauty of the teak wood. 35" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376776 |
| Product UPC: | 4512822891385 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $314.33
-65%$314.33
$110.02More Images


Modern Shape Teak Wall Mirror in Natural Finish By Homeroots
100% Solid Teak Frame in a unique and updated design style. Unlike the vast majority of bathroom furniture, we use all solid hardwood teak with no veneers, or particle board. The subtle curves provide modern elegance to the design. The style of the units will complement either modern or traditional decors. The pronounced wood grains show the natural beauty of the teak wood. 35" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376776 |
| Product UPC: | 4512822891385 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
100% Solid Teak Frame in a unique and updated design style. Unlike the vast majority of bathroom furniture, we use all solid hardwood teak with no veneers, or particle board. The subtle curves provide modern elegance to the design. The style of the units will complement either modern or traditional decors. The pronounced wood grains show the natural beauty of the teak wood. 35" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376776 |
| Product UPC: | 4512822891385 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























