
Modern Rustic Three Drawer Accent Chest By Homeroots
Unique and giving off a cool and interesting vibe, this Modern Rustic Three Drawer Accent Chest is a great choice for your space. Hand-crafted from recycled wood solids in a multi-colored hand-painted finish, this chest with three drawers provides storage as an end table or accent in your living room, hallway, bedroom, office, or bathroom. The black rustic hardware marries beautifully with the rustic distressed finish giving this an authentic vintage vibe. 24.3" x 15.8" x 12".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.75in W x 12in D x 24.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876221 |
| Product SKU: | 389701 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Drawer Accent Chest |
| Rustic Drawer Accent Chest |
| Drawer Accent Chest |
| Modern Rustic Drawer Accent |
| Rustic Drawer Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Modern Rustic Three Drawer Accent Chest By Homeroots
Unique and giving off a cool and interesting vibe, this Modern Rustic Three Drawer Accent Chest is a great choice for your space. Hand-crafted from recycled wood solids in a multi-colored hand-painted finish, this chest with three drawers provides storage as an end table or accent in your living room, hallway, bedroom, office, or bathroom. The black rustic hardware marries beautifully with the rustic distressed finish giving this an authentic vintage vibe. 24.3" x 15.8" x 12".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.75in W x 12in D x 24.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876221 |
| Product SKU: | 389701 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Drawer Accent Chest |
| Rustic Drawer Accent Chest |
| Drawer Accent Chest |
| Modern Rustic Drawer Accent |
| Rustic Drawer Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unique and giving off a cool and interesting vibe, this Modern Rustic Three Drawer Accent Chest is a great choice for your space. Hand-crafted from recycled wood solids in a multi-colored hand-painted finish, this chest with three drawers provides storage as an end table or accent in your living room, hallway, bedroom, office, or bathroom. The black rustic hardware marries beautifully with the rustic distressed finish giving this an authentic vintage vibe. 24.3" x 15.8" x 12".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.75in W x 12in D x 24.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876221 |
| Product SKU: | 389701 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Drawer Accent Chest |
| Rustic Drawer Accent Chest |
| Drawer Accent Chest |
| Modern Rustic Drawer Accent |
| Rustic Drawer Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy





















