
Modern Rustic Side or End Table By Homeroots
This Modern Rustic Side or End Table brightens the decor of your living space. The combination of the rustic natural multi grain acacia of this round table on the geometric stainless steel base creates a unique and minimalist look we love. Use as an end table flanking your sofa, next to your favorite chair, or as an accent side in the perfect nook. Versatile and cool, this end / side table is top notch. 21.5"" H x 21"" W x 21"" D
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 21in W x 21in D x 21.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Stainless Steel |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 387690 |
| Product UPC: | 4512822846644 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic End Table |
| Rustic End Table |
| Modern Rustic End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $407.03
-65%$407.03
$142.46More Images





Modern Rustic Side or End Table By Homeroots
This Modern Rustic Side or End Table brightens the decor of your living space. The combination of the rustic natural multi grain acacia of this round table on the geometric stainless steel base creates a unique and minimalist look we love. Use as an end table flanking your sofa, next to your favorite chair, or as an accent side in the perfect nook. Versatile and cool, this end / side table is top notch. 21.5"" H x 21"" W x 21"" D
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 21in W x 21in D x 21.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Stainless Steel |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 387690 |
| Product UPC: | 4512822846644 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic End Table |
| Rustic End Table |
| Modern Rustic End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Modern Rustic Side or End Table brightens the decor of your living space. The combination of the rustic natural multi grain acacia of this round table on the geometric stainless steel base creates a unique and minimalist look we love. Use as an end table flanking your sofa, next to your favorite chair, or as an accent side in the perfect nook. Versatile and cool, this end / side table is top notch. 21.5"" H x 21"" W x 21"" D
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 21in W x 21in D x 21.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Stainless Steel |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 387690 |
| Product UPC: | 4512822846644 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic End Table |
| Rustic End Table |
| Modern Rustic End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























